Eerder stoppen met werken: hoe pak je dat goed aan?

In Nederland moeten we langer doorwerken voordat we met pensioen kunnen. Vanaf de invoering van de AOW is de pensioenleeftijd jarenlang 65 jaar geweest. Later kwam de VUT, heel wat werknemers konden al rond hun 60e stoppen met werken. Maar sinds de 21e eeuw is dat aan het veranderen. Personeelstekorten en onbetaalbare oudedagsvoorzieningen maken dat de huidige generaties langer moeten doorwerken. Maar wat nu als je daar geen zin in hebt en toch eerder wilt stoppen met werken? Dan moet je op tijd maatregelen nemen.

Sparen voor je pensioen

Wil je eerder stoppen met werken dan het moment waarop je je AOW of pensioen van je werkgever gaat ontvangen, dan moet je er zelf mee aan de slag. Sparen voor je pensioen kan op verschillende manieren. Je kunt maandelijks sparen en dit geld op een spaarrekening zetten, maar dit levert niet heel veel extra op vanwege de lage spaarrente. Beleggen is vaak een beter idee, zeker als het om een aanzienlijk bedrag gaat. Je kunt aandelen kopen, of je geld in een investeringsfonds stoppen. Maar welke keuzes zijn voor jou de slimste? Dat kan een lastige keuze zijn. Daarom maken vel mensen gebruik van een professionele vermogensbeheerder.

Wat doet de vermogensbeheerder?

Een vermogensbeheerder kun je inschakelen als je een minimum bedrag wilt investeren. Dit minimum verschilt per kantoor. Een deskundige van Ostrica Investments gaat met je in gesprek over je wensen voor de toekomst. Hoeveel wil je sparen en wat kun je daarvoor inzetten? Vervolgens worden verschillende mogelijkheden bekeken. Er zijn veilige en wat meer risicovolle opties. Wil je meer risico nemen dan kan dat meer rendement opleveren, maar de kans bestaat ook dat je een deel van je inleg verliest. Speel je liever op safe dan zal je vermogen minder snel groeien, maar de kans dat je verlies lijdt is ook een stuk kleiner.

Investeringsfondsen en aandelen

Onder vermogensbeheer vallen verschillende opties. Vermogen kan in een investeringsfonds worden gestopt. Dit levert, als de zaken gaan zoals verwacht, een jaarlijks rendement op dat gemiddeld rond de 5% ligt. Deze fondsen investeren in veel gevallen in vastgoed in binnen- en buitenland. Er zijn open fondsen waar je op elk moment kunt gaan deelnemen en waar je je vermogen ook op elk moment weer terug kunt trekken. En er zijn gesloten fondsen die een inschrijftermijn hebben. Als die is gesloten kun je niet meer deelnemen. Je investering blijft in het fonds tot de einddatum, die kan 5 jaar zijn maar ook 20 jaar. Gedurende de looptijd krijg je rendement uitbetaald. Je kunt ook beleggen in aandelen. Aandelen kun je in principe op elk moment kopen en verkopen. De koersen op de beurs kunnen soms flink schommelen. Het is dan de kunst om niet nerveus te worden als de koersen dalen en te wachten met verkopen tot de koers weer aantrekt. Ook bij het beleggen in aandelen kan een vermogensadviseur worden ingeschakeld. Vaak wordt gekozen voor een mix van investeringsfondsen en aandelen om het risico te spreiden en een zo hoog mogelijk rendement te behalen.

Ook interessant

Financiële ruimte creëren voor uitbreiding: zo doen bedrijven dat

Uitbreiden klinkt aantrekkelijk op de tekentafel, maar de realiteit...

Waarom merkzichtbaarheid steeds vaker buiten traditionele reclame wordt gezocht

Merkzichtbaarheid was lange tijd vooral iets van reclameborden, televisiecommercials...

Een goede kijkhoek begint bij de hoogte van het beeld

Je zet ’s avonds het journaal aan zonder er...
error: Content is protected !!