DNB waarschuwt voor druk op commercieel vastgoed

(ABM FN-Dow Jones) Nederlandse financiële instellingen moeten zich voorbereiden op hogere kredietrisico’s en verdere prijscorrecties in de commerciële vastgoedmarkt. Dat bleek maandag uit een rapport van toezichthouder DNB over de financiële stabiliteit.

Nederlandse banken, verzekeraars en pensioenfondsen zijn volgens de centrale bank gezamenlijk voor 360 miljard euro blootgesteld aan deze markt. Door de negatieve ontwikkelingen in deze markt, neemt de kans op wanbetaling toe, waardoor verliezen kunnen toenemen en vastgoedwaarderingen verder kunnen dalen.

Bij Nederlandse banken zijn vooralsnog geen signalen zichtbaar dat kredietrisico’s van commercieel vastgoed  materialiseren, maar dit kan veranderen en banken moeten bedacht zijn op een toename van kredietrisico’s, waarschuwde DNB.

Ook verzekeraars en pensioenfondsen zijn blootgesteld aan verliezen door prijscorrecties van commercieel vastgoed, die direct doorwerken in de balans.

Sinds midden 2022 is de…

Lees verder bij www.beursgorilla.nl